کد خبر: ۹۹۵۹۰

معماری به نام «آدام کالین» خانه شخصی خود را به گونه ای کاملا جدید و جالب طراحی کرده که بدون شک از دیدن تصاویر آن لذت خواهید برد.

معماری به نام «آدام کالین» خانه شخصی خود را به گونه ای کاملا جدید و جالب طراحی کرده که بدون شک از دیدن تصاویر آن لذت خواهید برد.

 هنر معماری ؛ خانه ای در دل خانه دیگر

ایران مطلب : طراحی خانه یکی از مهم ترین اصولی است که باعث زیباتر شدن خانه میشود . با استفاده از طراحی دکوراسیون خانه میتوان یک کلبه کوچک را به خانه ای دلنشین تبدیل کرد که زیبایی های منحصربه فرد آن زبانزد همگان باشد. هنر معماری در خانه نیازمند سلیقه و ابتکار عمل است تا خانه ای چشم نواز و زیبا را برای همه به نمایش بگذاریم .
در هنر و معماری مهم ترین اصل، خلاقیت و ابتکار است؛ یک طراح با داشتن ایده های ناب و نوین می تواند یک اثر ماندگار خلق نماید. در همین راستا، معماری به نام «آدام کالین» که به موارد یاد شده به خوبی واقف بوده، خانه شخصی خود را به گونه ای کاملا جدید و جالب طراحی کرده که بدون شک از دیدن تصاویر آن لذت خواهید برد.

هدف اصلی وی از این کار، بزرگ تر جلوه دادن فضای داخلی خانه بوده. کالین در سال 2001، یک خانه روستاییِ متعلق به دهه 1880 میلادی را خریداری می نماید و چند سال بعد راهکار جالبی برای بزرگ تر جلوه دادن فضای داخلی این بنا در ذهنش نقش می بندد.
 
 

خانه ای در دل خانه دیگر

برای این منظور او از یک آشیانه هواپیما استفاده کرده به این صورت که این فضای سوله مانند، کلبه روستایی را احاطه می نماید. خانه یاد شده Bunny Lane نام دارد و در نیوجرسی واقع شده. کالین در رابطه با طرحی که روی خانه خود پیاده کرده این طور بیان داشته که:«من به جای پرسیدن این سوال ها از خودم که چگونه این کلبه را بازسازی کنم؟ یا چگونه آن را تخریب نمایم؟ به این فکر کردم که چگونه می توانم آن را درون فضای بزرگ تری قرار دهم؟»

خانه مورد بحث از سه بخش تشکیل شده که شامل:آشیانه هواپیما، کانتینر شیشه ای- بتنی و کلبه روستایی است. کالین برای ساخت نسخه نهایی، بخش هایی از کلبه را حذف نموده. تمامی بخش ها در کنار یکدیگر توانستند خانه موردنظر کالین را رقم بزنند.

شاید بتوان گفت جذاب ترین بخش این طراحی به اتاق نشیمن جدیدی مربوط می گردد که در فضای باز جلوی بهارخواب کلبه درنظر گرفته شده و چشم انداز فوق العاده جالبی به آن بخشیده. این اتاق درون آشیانه هواپیما تعبیه گشته است و در داخل کلبه نیز شاهد همان معماری سنتی هستیم که از قدیم وجود داشته.

بنای شیشه ای-بتنی نیز چندین اتاق مجزا در خود دارد که از بیرون نمایی شبیهه کندوی عسل پیدا کرده.


در ادامه می توانید تصاویر این خانه زیبا را مشاهده نمایید.


 

 هنر معماری آدام کالین

خانه ای در دل خانه دیگر 

 هنر معماری آدام کالین 

خانه ای در دل خانه دیگر

تصاویری زیبا از خانه رویایی آدام کالین

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :