کد خبر: ۹۹۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۴

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران با اشاره به اینکه استفاده از دستشویی های ایرانی بیشترین فشار را به زانوها وارد می کند، پیشنهاد کرد تا کاسه دستشویی های معمولی در کشور جمع شود.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران با اشاره به اینکه استفاده از دستشویی های ایرانی بیشترین فشار را به زانوها وارد می کند، پیشنهاد کرد تا کاسه دستشویی های معمولی در کشور جمع شود.

درخواست برای جمع آوری دستشویی های ایرانی

مهر : استفاده از دستشویی های فرنگی در بین مردم رواج زیادی ندارد چرا که عده زیادی از آسیب هایی که دستشویی های معمولی برای زانو دارند اطلاع ندارند. فشاری که هنگام نشستن در دستشویی های ایرانی به زانو وارد میشود مهم ترین عامل آسیب های جدی به زانو است . شاید اگر مردم از آسیب های مخرب دستشویی های معمولی بیشتر بدانند ، بیشتر به سمت استفاده از دستشویی های فرنگی بروند.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران با اشاره به اینکه استفاده از دستشویی های ایرانی بیشترین فشار را به زانوها وارد می کند، پیشنهاد کرد تا کاسه دستشویی های معمولی در کشور جمع شود و مردم از دستشویی فرنگی استفاده کنند تا دچار آرتروز پیش رونده زانو نشوند.
وی با اشاره به اینکه کاسه دستشویی های معمولی متهم اصلی آرتروز پیش رونده زانو در ایران هستند، اظهار داشت:استفاده از دستشویی های معمولی (ایرانی) بیشترین فشار را به زانوها وارد می کند و اگر روزی در نظام سلامت کشور مسئولیتی بپذیرم براساس تخصصم (فیزیوتراپیست) یکی از کارهای مهمی که انجام خواهم داد جایگزینی دستشویی های فرنگی به جای دستشویی معمولی است که باعث آسیب فراوان به زانوهای مردم شده است.

دستشویی های معمولی آسیب های جدی به زانو وارد میکنند


رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران ادامه داد:سن آرتروز خیلی پایین آمده است زیرا فعالیت فیزیکی کمتر شده است و مردم کمتر ورزش می کنند.

مهمترین فاکتور گیرنده فشار عضلات هستند بنابراین اگر عضلات قوی باشند فشار کمتری به زانو وارد می شود ولی اگر عضلات ضعیف باشند نیرو عبور کرده و مفاصل را خرد می کند.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران درباره نوع فشار به زانوها خاطرنشان کرد:اگر افراد بر روی سطح صاف راه بروند یک نوع فشار به زانو وارد می شود ولی اگر زانوها بر اثر هر حرکتی زاویه پیدا کنند مسلماً فشار مضاعفی را باید تحمل کنند بنابراین استفاده از دستشویی های معمولی (ایرانی) از آن حرکات و زاویه های زانویی است که بسیار آسیب زننده است.

جمع آوری دستشویی های معمولی

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :