کد خبر: ۸۹۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۲

سه جوان "سومالیایی - آمریکایی" که تلاش فراوانی بر پیوستن به گروه تروریستی تکفیری "داعش" در "سوریه" داشتند، در نهایت توسط منابع امنیتی آمریکا بازداشت شده و روانه زندان شدند.

ابنا ـ سه جوان "سومالیایی - آمریکایی" که تلاش فراوانی بر پیوستن به گروه تروریستی تکفیری "داعش" در "سوریه" داشتند، در نهایت توسط منابع امنیتی آمریکا بازداشت شده و روانه زندان شدند.روز گذشته دادگاه رسیدگی به اتهامات این سه جوان برگزار شد و وکلای مدافع آنان، به دفاع از موکلین خود پرداختند ولی با وجود اتهامات سنگین و نیز شواهد و مدارکی که توسط مدعی العموم و دادستانی ارائه شد، اثبات بی گناهی آنان، دور از انتظار به نظر می رسد.
 
«محمد فرح»، «عبدالرحمن دود» و «قولد عمر» به تلاش مخفیانه برای حمایت مادی از گروه تروریستی تکفیری داعش و نیز برنامه ریزی برای انجام اقدامات تروریستی در خارج از ایالات متحده آمریکا، متهم شدند که این اتهامات در صورت اثبات، می تواند حکم حبس ابد را برای این سه جوان به دنبال داشته باشد.
 
مدعی العموم در دادگاه روز گذشته که در ایالت "مینه سوتا" برگزار شد، اتهام آنان این سه عضو آمریکایی داعش را تلاش های هماهنگ برای انجام اقدامات توطئه آمیز از اوائل سال ۲۰۱۴ میلادی تا ماه آپریل سال ۲۰۱۵ میلادی، عنوان کرد.
 
«جان داچرتی» در ادامه افزود: این افراد با علم به اینکه اگر به عضویت داعش در سوریه درآیند، مجبور به کشتار مردم بی دفاع خواهند شد، مصرانه قصد پیوستن به این گروه تروریستی را داشتند.
 
وکیل مدافع محمد فرح نیز در دفاع از موکل خود گفت: فرح قصد داشت به سوریه برود و به صفوف مخالفان دولت «بشار اسد» بپیوندد و نیت پیوستن به داعش را نداشته است.
 
«مراد محمد» در ادامه خاطر نشان کرد: اگرچه این اقدام شاید اشتباه باشد، ولی قطعا جرم نمی باشد.
 
دستگیری این سه عضو سومالیایی آمریکایی داعش در ایالت مینه سوتا، واکنش هایی را در میان جامعه سومالیایی های ساکن این ایالت ایجاد کرده است و آنان مدعی اند که این افراد، مورد اغفال و اغواء واقع شده اند.
 
گفتنی است دهها شاهد و مدرک توسط مدعی العموم به دادگاه ارائه شده است که همه آنها عدم صحت ادعای وکلای مدفاع این سه عنصر آمریکایی داعش را ثابت می کند و نشان می دهد که این افراد با علم و آگاهی قصد پیوستن به صوفوف داعش را داشته اند.
 
گفتنی است منابع امنیتی و پلیس آمریکا، از سال ۲۰۱۴ میلادی و با قدرت گرفتن داعش در خاورمیانه، بیش از ۸۰ شهروند این کشور را با اتهام مشابه شناسایی و دستگیر کرده اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :