کد خبر: ۵۶۸۳۴
تعداد نظرات: ۱ نظر

بازی محلی زو,آشنایی با بازی محلی,بازی محلی محلی زو,معرفی بازی محلی زو,بازی محلی برای ورزشکاران,زمین والیبال,بازی محلی,ایران مطلب

آشنایی با بازی محلی,بازی محلی محلی زو

آشنایی با بازی محلی زو


ایران مطلب : این بازی محلی جایگاه ویژه ای در بین مردم و ورزشکاران داشته است تا جایی که امروزه دارای فدراسیون بوده و در سطح بالایی برگزار می شود. این بازی نیز از دو گروه بازیکن تشکیل می شود. در این بازی توان بدنی، نفس خوب داشتن و فرز و چابک بودن بسیار مهم است. زمین بازی بوسیله خط کشی مانند زمین والیبال به دو قسمت مساوی تقسیم می شود.


هر گروه در یک زمین قرار می گیرند. با شروع بازی یک نفر از گروه اول باید با کشیدن ممتد زو در یک نفس از خط عبور کرده و وارد محدوه گروه دوم شود و در حالی که هنوز نفسش قطع نشده سعی کند دست خود را به افرادی از آن گروه بزند و آنان را از دور مسابقه خارج کند و قبل از قطع نفس به محدوده گروه خود بازگردد.

در این حال در صورتی که گروه دوم بتوانند او را در محدوده خود گرفته و نگه دارند تا نفسش تمام و زو قطع شود این فرد از گردونه مسابقه خارج شده و حالا باید یک نفر از گروه دوم زو بکشد. این بازی تا تمام شدن افراد یک گروه ادامه می یابد و برنده مشخص می شود.

منبع : tebyan.net
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
نام :
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۵
0
0
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :