کد خبر: ۳۰۲۳۲

زبان محرمانه فیل ها کشف شد ؛ زیست شناسان با استفاده از میکروفونهای فوق حساس موفق به کشف اصواتی با فرکانسهای خیلی پایین در میان فیلها شدند

زبان محرمانه فیل ها کشف شد

زیست شناسان با استفاده از میکروفونهای فوق حساس موفق به کشف اصواتی با فرکانسهای خیلی پایین در میان فیلها شدند که این جانداران از آن در زمانهای ویژه برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.محققان در باغ وحش سان دیه گو طی مطالعات جدید خود موفق به آشکار کردن زبان محرمانه فیلها شده اند.

این دانشمندان حین کنترل ارتباطات میان جانوران که امکان شنیدن آن برای گوشهای انسان وجود ندارد موفق به شناسایی این زبان شدند.

شاید صدای ترومپت مانند فیلها برای خیلی از افراد صدایی آشنا و معمول به شمار رود اما این جانداران در واقع صدای خٍرخٍر مانندی نیز دارند که انسانها معمولا توجهی به آنها نمی کنند چون تنها بخشی از آن قابل شنیدن است.

زبان محرمانه ,زبان محرمانه فیل ,زبان فیل ها ,کشف زبان فیل ها ,زیست شناسان ,مقاله های علمی,مطالب علمی

دانشمندان برای ثبت این اصوات میکروفن های حساس به فرکانسهای پایین صوتی به همراه سیستم ردیاب جی پی اس را به بدن هشت فیل در این باغ وحش وصل کردند و صداهای به ثبت رسیده را به فعالیتهای این جانداران ارتباط دادند.

نتایج نشان داد فیلهای ماده از این اصوات با فرکانس پایین برای آگاه سازی دیگر اعضای گله درباره نزدیک شدن زمان تولد نوزادان خود استفاده می کنند. تلاش برای کشف استفاده از این زبان محرمانه در شرایط دیگر همچنان ادامه دارد.

به گفته محققان این جانداران پس از گذراندن دوره طولانی بارداری دو ساله طی ۱۲ روز آخر از این اصوات با فرکانس پایین که انسان قدرت شنیدن آنها را ندارد استفاده می کند تا به دیگران اطلاع دهد کودکش در حال تولد است تا دیگر فیلهای گله از این نوزاد در برابر شکارچیانی مانند کفتارها محافظت کنند

منبع : آریو

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :