کد خبر: ۲۶۸۹۲

کبد چرب و درمان خانگي کبد چرب, درمان کبد چرب با بهترین راه, علت بیماری کبد چرب, امروزه به علت اتخاذ برنامه غذايي ناسالم، کبدچرب شايع شده است. به نقل از سايت «MSN»، کبدچرب

درمان خانگي کبد چرب: درمان كبد چرب

امروزه به علت اتخاذ برنامه غذايي ناسالم، کبدچرب شايع شده است. به نقل از سايت «MSN»، کبدچرب همانند چربي شکم نيست و نبايد آن را مشکل ساده کبدي تلقي کرد. لازم است به محض مشخص شدن بيماري، درمان را شروع کرد زيرا به مرور زمان لايه هاي چربي روي کبد رشد مي کند و سوء هاضمه شديد به وجود مي آورد. بيشتر افراد متوجه بيماري خود مي شوند اما چندان به موضوع درمان آن توجه نمي کنند.

 
براي کسب نتيجه بهتر در درمان اين بيماري توصيه هايي مي شود که در اين مطلب به بخشي از آن اشاره مي کنيم.
 
غذاهاي چرب را حذف کنيد تا بيماري وخيم تر نشود. با مصرف غذاهاي چرب، ترشح اسيد معده به طور چشم گيري کاهش پيدا مي کند. بنابراين مصرف غذاهاي چرب باعث سوء هاضمه و حالت تهوع مي شود.
 
پياده روي تند براي سالم ماندن و بهبود عملکرد اعضاي داخلي بدن مفيد است. پياده روي کبد را سالم نگه مي دارد.
 
ورزش: ورزش هايي مانند يوگا جريان گردش خون در شکم را افزايش مي دهد از اين رو در بهبود عملکرد کبد موثر است.
 
سبزيجات سبز را که فاقد چربي است مصرف کنيد. سبزيجات سبز سرشار از آنتي اکسيدان است که سموم را از بدن دفع مي کند. افزودن سبزيجات به برنامه غذايي روزانه يکي از بهترين راه هاي مقابله با سندروم چربي کبد است.
 
از مصرف مواد ترش مانند ترشي، ليمو ترش و... که براي کبد مضر است، بپرهيزيد.
 
يکي از علت هاي عمده در شکل گيري چربي کبد مصرف مشروبات الکلي است. اغلب اين نوشيدني ها چاق کننده است و چربي اضافه آن در کبد رسوب مي کند.
 
۸ تا ۱۰ عدد برگ انجير معابد را بکوبيد سپس با آب سرد مخلوط کنيد و بنوشيد. در طب کهن هند اين روش يکي از بهترين روش هاي درماني کبد چرب است.
 
مواد غذايي موثر براي ترميم کبد چرب
 
کبد از جمله اعضايي است که قدرت ترميم بالايي دارد. بنابراين اگر به بيماري حاد کبدي مانند سرطان يا سيروز مبتلا هستيد، نااميد نباشيد زيرا کبد قادر است خود را ترميم کند حتي اگر فقط يک چهارم آن سالم مانده باشد. به نقل از سايت «prevention»، ترميم کبد يک روند حياتي است بنابراين هميشه از مواد غذايي سالم استفاده کنيد تا اين عضو حياتي در وضعيت خوب باقي بماند. در صورت مصرف موادغذايي سالم، کبد مي تواند خود را ترميم کند. توجه داشته باشيد که اين موادغذايي براي احيا و ترميم کبد معجزه نمي کند و بايد به ميزان مناسب که پزشک توصيه مي کند، مصرف شود. از خوردن مواد غذايي مضر براي کبد مانند روغن ها، چربي ها و حتي برخي ادويه ها نيز بايد بپرهيزيد.
 
مواد غذايي مفيد براي ترميم کبد چرب:
 
سيب: حامل ويتامين C است که تراکم اضافه چربي در کبد را از بين مي برد. تراکم چربي در کبد، عملکرد کبد را کند مي کند.
 
کلم پيچ: اين گياه برگ دار سرشار از منيزيم و آهن است. اين ۲ ماده مغذي عناصر مهمي در روند ترميم کبد است.
 
ماست پروبيوتيک: اين نوع ماست براي کبد مفيد است. باکتري ماست به کبد کمک مي کند تا دوباره آنزيم توليد کند.
 
زردچوبه: اين ادويه خاصيت درماني دارد. کورکومين آن کبد را از سموم تصفيه مي کند و کثيفي ها را از سلول هاي کبد دفع مي کند.
 
سير و پياز: هر دو حاوي سولفور است و با آسيب هايي که راديکال هاي آزاد در کبد ايجاد مي کند، مقابله مي کند و روند رشد سلول هاي جديد کبد را افزايش مي دهد.
 
ليمو:  آب ليموي تازه حاوي ويتامين C و آنتي اکسيدان است. مصرف آب ليمو به طور روزانه، سلول هاي چرب کبد را سم زدايي مي کند.
 
ميوه هاي توتي: اين نوع ميوه ها غني از آنتي اکسيدان است و کبد را ترميم مي کند. براي دفع چربي از سلول هاي کبد، از انواع توت ها استفاده کنيد.
 
تره فرنگي: کلروفيل و سولفور، ۲ نوع ماده مغذي براي کبد است که در اين گياه وجود دارد.
 
خارمريم: در طب قديم از اين گياه براي درمان کبد استفاده مي شد. اين گياه، روند بازسازي سلول هاي کبد را تقويت مي کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :