کد خبر: ۱۸۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۷

به دلیل اینکه یک ایلامی لقب مرد درختی ایران را به خود اختصتص داده است مستند "مرد درختی ایران" در ایلام ساخته می شود.به دلیل اینکه یک ایلامی لقب مرد درختی ایران را به خود اختصتص داده است مستند "مرد درختی ایران" در ایلام ساخته می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، استان ایلام، استانی کوهستانی است که در فضایی نه چندان پهناور دارای یک طبیعت چهار فصل است ، وانواع درختان در این سرزمین زیبا می توانند کاشته شود.

مردم ایلام همیشه در کنار طبیعت بوده و هستند و همکاری ویژه ای برای کاشت درخت دارند تا شاید با این عمل به خود خدمتی کرده باشند و طبیعت را نیز ویران نکنند.

این همکاری و طبیعت دوستی تا آنجا ادامه داشته است که یک ایلامی با کاشت 50 هزار اصله درخت در مکان های مختلف استان ایلام توانسته است لقب مرد درختی ایران را به خود اختصاص دهد.

ایلام با داشتن 420 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، متأسفانه هر ازگاهی شاهد ورود ریزگردها و غبار و گرد و خاک های شدید از سمت صحرای سودان و عراق است و همین پدیده شوم سبب زیان های بسیاری به مردم و محیط زیست می شود.

محمد رضا مروارید در دیدار با مرد درختی در استان ایلام اظهار کرد: توجه و رسیدگی به محیط زیست از اهمیت بالایی برخوردار است و مهمتر ازکاشت درخت نگهداری و حفاظت از آن است.

وی افزود: حفاظت از محیط زیست در استان ایلام می تواند آثار پرباری از جمله جذب گردشگران را برای استان ما به ارمغان آورد.

مهدی نظری از فعالان رسانه ای در ایلام نیز در این زمینه اظهار کرد: زمانی که متوجه شدم گرد و خاک زندگی مردم ما را تهدید می کند بی درنگ به دنبال دلیل این پدیده ی شوم زیست محیطی رفته و پس از مطالعات فراوان سبب آن را در نبود پوشش گیاهی و درختی مناسب یافتم و فورا به دنبال علاج و درمان این پدیده برآمدم.

وی افزود: وقتی متوجه شدم که تنها راه مطمئن و مثمر ثمر مقابله با پدیده ی گرد و خاک کاشت درخت است بنابراین با کاشت درخت به مبارزه با این پدیده پرداختم.

مرد درختی ایران تصریح کرد: از زمستان سال 88 تاکنون هیچ گاه از کاشت و نگهداری درخت فاصله نگرفته ام و حاصل تلاش شبانه روزی ام تاکنون کاشت 50 هزار اصله درخت بوده است.

وی گفت: از جمله کارهای فرهنگی انجام شده  خود برای بالا بردن فرهنگ عمومی نصب ده ها تابلو فلزی با شعارهای حفاظت از درخت و محیط زیست و پوستر تبلیغاتی با هدف توجه عموم مردم به مساله درخت و توزیع رایگان کتاب و مجلات فرهنگی در حوزه محیط زیست بوده است.

تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :