کد خبر: ۱۰۶۶۰۴

ازدواج مردان را نسبت به زنان خوشحال تر می کند و در نتیجه وقتی طلاق اتفاق می افتد، مردان بیشتر از زنان می بازند

ازدواج مردان را نسبت به زنان خوشحال تر می کند و در نتیجه وقتی طلاق اتفاق می افتد، مردان بیشتر از زنان می بازند. چرا که آن ها با طلاق گرفتن، خوشبختی شان را در معرض از دست دادن می بینند. در واقع پیامدهای ناخوشایند جسمی و روانی طلاق برای مردان بسیار قوی تر است.

طلاق،ازدواج مردان

چرا طلاق برای مردان سخت تر است؟ معنی طلاق برای مردان، تغییر در سبک زندگی آنهاست. در حالیکه در جامعه طلاق راه رهایی برای مردان تعریف شده است! واقعیت اینجاست که مشکلات مردان بعد از جدایی اگر بیشتر از زنان نباشد بی گمان کمتر از آن ها هم نیست. مردان درست مانند زنان چه به لحاظ روحی و روانی و چه از جهت اجتماعی لطمه های جدی می خورند که می تواند زندگی آینده آنها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

شما نیاز دارید که بحران طلاق را به خوبی پشت سر بگذارید و خود را تیمار کنید تا بتوانید وارد بُعد جدیدی از زندگی شوید. این فرآیند نیازمند زمان است

تحقیقات چه می گوید؟

این در حالی است که واقعیت نشان می دهد، مردان درست به اندازه زنان درباره خانواده و ازدواج مشتاق هستند. حتی در مواقعی زنان می توانند زودتر از مردان به وصلت خود پایان بدهند یا اینکه زنان بیشتر از مردان برای طلاق پیشدستی می کنند. به علاوه مطالعات نشان می دهد، به طور میانگین زنان در دوران پس از طلاق رنج و ناراحتی کمتری را نسبت به مردان متحمل می شوند.

همچنین تحقیقات نشان می دهد، وقتی از مردان پرسش می شود در مواقعی که احساس افسردگی می کنند سراغ چه کسی برای آرام شدن می روند، 71 درصد از آن ها همسران خود را انتخاب کرده اند، این در حالی است که فقط 39 درصد از زنان، شوهران خود را در چنین موقعیتی به عنوان فرد تسکین دهنده برگزیده اند.

مردان پس از جدایی


شکی وجود ندارد که طلاق یکی از سخت ترین موقعیتی هایی است که هر فردی می تواند در آن قرار بگیرد. با این حال مطالعات متعدد در طول سالیان نشان داده است زنان با توجه به استفاده از کمک های اطرافیان خیلی بهتر می توانند به زندگی برگردند در حالی که این اتفاق برای مردان به همین سادگی ها نیست. مردان پس از طلاق با مشکلات روحی عدیده ای مواجه می شوند که به شرح زیر است:

افسردگی


مردان با از دست دادن همسر و زندگی خود یک سقوط تمام عیار را از بالا به پایین تجربه می کنند. اگر در این اتفاق کمکی به آن ها نشود آنچه بروز خواهدکرد، افسردگی(193395) به معنای واقعی کلمه است. آن ها ناگهان احساس می کنند در گودالی افتاده اند که هیچ وقت نمی توانند از آن خارج شوند. آن ها دنیای واقعی را گم می کنند، انگیزه شان را آرام آرام در همه قسمت های زندگی از دست می دهند و شاید همین اتفاق کافی باشد تا در مسیر نابودی خودشان گام بردارند.

خشم


مردان پس از طلاق خشم عجیبی را تجربه می کنند. خشم در برابر کسانی که برای آن ها این ناراحتی را به وجود آورده اند و خشم در برابر خودشان بابت اینکه نتوانسته اند از عهده زندگی شان بربیایند و این خشم گاهی اینقدر زیاد می شود که خودشان هم متعجب می شوند.

درمان غیر متعارف برای یک جدایی

برای بی حس شدن در برابر درد آزاردهنده طلاق، راه های نامتعارفی وجود دارد که اصلا بعید نیست برای یک مرد به راه حل تبدیل شود. پناه بردن به الکل، دخانیات یا حتی مواد مخدر در عین حال می تواند یکی از تبعات ناشی از جدایی باشد و بدتر از همه اینکه هرچه یک مرد بیشتر به سمت چنین درمان های نامتعارفی پیش برود، بیشتر از راه حل های بجا و واقعی دور می شود.

آن ها دیگر به هیچ زنی اعتماد نمی کنند

یکی از بدترین تبعاتی که می تواند یک مرد را بعد از طلاق درگیر کند، اعتماد نکردن دوباره به زنان یا به طور کلی تر هر آدم دیگری است. شاید مردان بتوانند از همه دردهایی که پس از طلاق به  آن گرفتار می شوند خودشان را نجات دهند اما از دست این یکی با ذهنیت محافظت از خودشان در برابر عذاب بیشتر خلاص نخواهند شد.

همین مسئله باعث می شود آن ها برای شکل دادن به یک زندگی دوباره و رابطه ای مجدد که می تواند به زندگیشان سر و شکل بهتری بدهد، پرهیز کنند. ممکن است راهکارهای زیر بتواند مشکلات مردانی که جدایی را تجربه کرده اند، کمک کننده باشد:

مطالعات متعدد در طول سالیان نشان داده است زنان با توجه به استفاده از کمک های اطرافیان خیلی بهتر می توانند به زندگی برگردند در حالی که این اتفاق برای مردان به همین سادگی ها نیست

در مورد طلاق خود فکر کنید


نیازی به انکار و سرکوب افکارتان نیست. از فکر کردن در مورد طلاق فرار نکنید. لازم است زندگی قبلی خود را به خوبی تحلیل کنید و مسئولیت رفتارها و احتمالا اشتباهات خود را بپذیرید. این کار هم می تواند به سازگاری کمک کند و هم شما را برای زندگی بعدی آماده کند.

با یک دوست درد ودل کنید

پیدا کردن شخصی هم دل و امین که بتوانید با او گفتگو کنید و ناراحتی های خود را بیان کنید، بسیار موثر است.

از جمع فرار نکنید


شاید نگرانی از سین جیم کردن اطرافیان و ترس از سرزنش و قضاوت باعث شده که تنهایی را انتخاب کنید و تعاملات خانوادگی خود را محدود کنید. این کار احساس غمگینی و طرد شما را بیشتر می کند.

منفعل نشوید


چند فعالیت مفید مانند باشگاه رفتن، کلاس آموزشی، فعالیت خیرخواهانه و ... می تواند به شما دوباره حس ارزشمندی و مفید بودن بدهد. البته در انجام این فعالیت ها افراط نکنید و مراقب هزینه هایی که می کنید باشید تا بعدا دچار بحران مالی نشوید.

صبر برای ازدواج بعدی

شما نیاز دارید که بحران طلاق را به خوبی پشت سر بگذارید و خود را تیمار کنید تا بتوانید وارد بُعد جدیدی از زندگی شوید. این فرآیند نیازمند زمان است و ازدواج مجدد بلافاصله بعد از طلاق، احتمال شکست زیادی دارد و شما را بیشتر آشفته می کند، پس صبر کنید تا زمانش برسد.

از مشاوره کمک بگیرید


مشاور می تواند به شما در پذیرش راحت تر طلاق و سازگاری بعد از آن بسیار کمک کند. همچنین اگر فرزندی از همسر سابق خود دارید یا مایل به ازدواج مجدد هستید، مشاوره در این زمینه ها هم می تواند کمک زیادی کند.

ماهنامه دیار، سپیده دانایی، جام جم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :