کد خبر: ۱۰۶۱۱۱

حس خوب بودن با خانم های دیگر دریک مکان فرهنگی باعث شد تا مقامات شهر گلاسکوی اسکاتلند کتابخانه ای مخصوص برای مراجعه بانوان تاسیس کنند که امکاناتی ویژه و منحصربفرد دارد.

کتابخانه ای مخصوص خانم ها

باشگاه خبرنگاران : حس خوب بودن با خانم های دیگر دریک مکان فرهنگی باعث شد تا مقامات شهر گلاسکوی اسکاتلند کتابخانه ای مخصوص برای مراجعه بانوان تاسیس کنند که امکاناتی ویژه و منحصربفرد دارد. در این کتابخانه تنها خانم ها می توانند به رایگان عضو شوند و در کارگاه های بحث و  مطالعه درباره کتاب شرکت کنند. در این مکان، آرشیوی از بهترین کتابها با موضوعات مختلف ازجمله کتاب های تاریخی، باستانی، کتاب درباره زندگی زنان و نیز کتابهای داستانی وجود دارد.
 
در طراحی آن سعی شده از رنگهای شاد و چیدمان زیبای مبلمان و قفسه های کتاب متناسب با روحیات خانم ها استفاده شود تا آنها احساس راحتی و آرامش در آن داشته باشند.
 


کارشناسان اعتقاد دارند برنامه های جنبی که دراین کتابخانه تدارک دیده اند می تواند تاثیری مثبت در زندگی بانوان و به تبع خانواده های آنها داشته باشد، همچنین جلسات مشاوره فردی و گروهی و نمایش فیلم های آموزشی نیزدراین کتابخانه وجود دارد، از دیگر نکات مثبت وجود این کتابخانه آشنایی بانوان با همدیگر و دوستی با خانواده ها است و به این ترتیب بسیاری از بانوان که احساس تنهایی می کنند یا بانوان سالمند می توانند از معاشرت با دیگران بهره مند شوند.
 
مدیران این کتابخانه اعتقاد دارند باید فضایی مختص خانم ها وجود داشته باشد تا بتوانند آنجا به مطالعه کتاب های مورد علاقه خود و شرکت دربرنامه های مخصوص زنان از جمله بازدید از موزه ها و مکان های فرهنگی و تفریحی بپردازند.
 
در سایت این کتابخانه جدیدترین اخبار و رویدادهای جهانی مرتبط با بانوان وجود دارد و بانوان از سراسر جهان می توانند به رایگان در آن عضو شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :