کد خبر: ۱۰۵۷۱۲

سفر زیارتی به مشهد مقدس و زیارت امام رضا(ع) خود به تنهایی آنقدر جذاب ودلنشین است که دغدغه کجا برویم را از بین ببرد

سفر زیارتی به مشهد مقدس و زیارت امام رضا(ع) خود به تنهایی آنقدر جذاب ودلنشین است که دغدغه کجا برویم را از بین ببرد ولی اگر به طعم شیرین این سفر کمی هم چاشنی طبیعت گردی را اضافه کنیم دیگر حرفی نمی ماند که سفر به مشهد یکی از رویایی ترین بسته های پیشنهادی سفر است. ما به شما دیدن چشمه هایی را پیشنهاد می کنیم که می تواند ارمغان شفا و سلامتی را به همراه درخواست از امام رضا(ع) برایتان به ارمغان بیاورد.

چشمه های مشهد،چشمه

چشمه قلقلی

چشمه ای پرآب در دامنه روستای ییلاقی زشک انتظار شما را می کشد. زشک روستایی است که در دره ای که در امتداد رشته کوه بینالود قرار گرفته ، قرار دارد. برای دیدن این چشمه باید ابتدا راهی شاندیز شوید و سپس از آنجا عازم زشک شوید.در این مسیر ابتدا به روستای ابرده می رسید و سپس به روستای زشک می رسید. از زشک به بعد هم باید 4 کیلومتر راه خاکی را طی کنید تا به دوراهی برسید که یکی از آنها به قله شیرباد و دیگری به قله چمن می رسد. چشمه قلقلی دقیقا در حاشیه همین دوراهی قراردارد.

چشمه ده سرخ


این چشمه به نام چشمه امام رضا(ع) و چشمه زمزم رضوی هم در بین اهالی معروف است و درحاشیه روستای ده سرخ شهر مُلک آباد قرار دارد. نقل است که کاروان امام رضا در حین حرکت از این روستا عبور کرده است و به همین دلیل خشکسالی در دوره های مختلف براین چشمه اثری نداشته است. یکی از روایت های مردم روستا درباره چشمه این است که هنگامی که امام رضا به این روستا می رسد، از مردم طلب آب برای وضو می کند و چون ازخشکسالی باخبر می شود ، با دستشان خاک را کنار زده و چشمه ای جوشان از زمین می جوشد. برای دیدن این چشمه باید مسیر 40 کیلومتری آزاد راه مشهد-باغچه را طی کنید و سپس مسیر 15 کیلومتری مُلک آباد- ده سرخ را پشت سر بگذارید تا به آنجا برسید.

چشمه های مشهد،چشمه

چشمه گیلاس

در 48 کیلومتری مشهد و در محل اختلاف سطح دو جلگه توس و مشهد ، چشمه گیلاس قرار دارد و شرایط خاص جغرافیایی آن باعث شده همیشه آب فراوانی داشته باشد.از این چشمه در متون تاریخی به نام چشمه گلسب یاد شده است. در اطاف این چشمه حوضچه ها و دریاچه های کوچکی ایجاد شده و دارای عمق 4تا5 متر است. نوع چشمه از نوع کارستی (آهکی) بوده و با داشتن هوای خنک در تابستان مناظر فرح بخشی را تقدیم گردشگران می کند.

چشمه گراب


در جاده مشهد- نیشابور و در حد فاصل 49 کیلومتری آن مجموعه چشمه هایی با فاصله 500متر از یکدیگر قرار دارند که دارای دهانه های مخروطی و ارتفاع حدود 30 متر از سطح زمین هستتند.این چشمه ها حاوی آب معدنی با خواص درمانی بسیاری هستند و املاح کلر و سولفات آن زیاد است. آب این چشمه ها عموما در درمان بیماری های مفصلی اثر بخش است و همچنین به دفع مواد زاید بدن کمک می کند. مظهر اصلی چشمه گراب بر روی تپه مخروطی شکلی به ارتفاع متوسط 30 متر واقع شده است.

چشمه های مشهد،چشمه

چشمه شاهان گرماب

چشمه شاهان درجاده مشهد-سرخس در 72 کیلومتری مشهد، در منطقه ای کوهستانی و با درجه گرمای آب 45 درجه قرار دارد. آب چشمه به صورت استخر قابل استفاده است و بنای استخر به همراه 12 شاه نشین آن به شاه سلیمان صفوی منسوب است. راه دیگر آرسیدن به این چشمه ازجاده مشهد- تربت جام است که با گذشتن از فریمان به سمت شمال منشعب می شود. آب چشمه خواص درمانی فراوانی دارد.

منابع: قدس آنلاین، مشهد تور، مشهد(پزتال مشهد)
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :