کد خبر: ۱۰۵۴۶۸

برای این رو لحافی چهل تکه باید پارچه هاتون رو به تکه های مربعی در اندازه دلخواهتون در آرید. میتونید مثلا مربع های ۱۵x۱۵ رو برای این کار انتخاب کنید

دوخت لحاف چهل تکه،دوخت  لحاف

لوازم مورد نیاز برای رولحافی چهل تکه

پارچه در رنگ ها و طرح های مختلف

نخ و سوزن

جرخ خیاطی

قیچی

مراحل دوخت رو لحافی چهل تکه

برای این رو لحافی چهل تکه باید پارچه هاتون رو به تکه های مربعی در اندازه دلخواهتون در آرید. میتونید مثلا مربع های ۱۵x۱۵ رو برای این کار انتخاب کنید. بر اساس اندازه لحاف و مربع ها تعداد مناسبی مربع برش بزنید.

دوخت لحاف چهل تکه،دوخت  لحاف

رنگ های مختلف مربع رو در کنار هم بچینید و کوک درشت بزنید. وقتی که از منظم بودنشون مطمئن شدید چرخ کنید. پارچه چهل تکه رو به اندازه حدود ۲۰ سانت کوچکتر از دور تا دور سطح لحاف درست کنید و با پارچه دیگه ای که بهتره طرحش ساده و روشن باشه دور تا دور چهل تکه رو به ضحامت ۲۰ سانت دور بگیرید. از همین پارچه برای زیر لحاف هم روکش در نظر بگیرید.

دوخت لحاف چهل تکه،دوخت  لحاف

حالا تکه روکش زیر و روی لحاف رو که درست کردید برعکس روی هم بذارید و دور تا دورش رو بدوزید. یک قسمت رو حدود دو وجب برای رو کردن کار و همچنین قرار دادن لحاف انتخاب کنید. میتونید برای این قسمت باز زیپ بذارید و یا با کوک مخفی بدوزید.


دوخت لحاف چهل تکه،دوخت  لحاف

    برای اینکه لحاف داخل این رولحافی جمع نشه متونید در چهار گوشه ی کار از داخل بند قرار بدید و بندی هم در چهار گوشه ی خود لحاف بزنید و بعد از اینکه لحاف رو در رو لحافی قرار دادید بند ها رو به گوشه ها ببندید تا لحاف جمع نشه.


دوخت لحاف چهل تکه،دوخت  لحاف
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :