کد خبر: ۱۰۳۶۱۱

شهر سویل در ارتفاع ۲۰۰۰ متری کوه های آند و در ۶۰ کیلومتری رانکاگوئا واقع شده است. شهرت اين شهر به آن دلیل است که هیچ جاده و خیابانی در آن وجود ندارد، به گونه ای که پل ها و پله ها تنها راه ارتباطی میان ساختمان ها و خانه ها هستند.

ایران مطلب : شهر سویل در ارتفاع ۲۰۰۰ متری کوه های آند و در ۶۰ کیلومتری رانکاگوئا واقع شده است. شهرت اين شهر به آن دلیل است که هیچ جاده و خیابانی در آن وجود ندارد، به گونه ای که پل ها و پله ها تنها راه ارتباطی میان ساختمان ها و خانه ها هستند. سویل در زمان گذشته معدن مس بوده و امروزه منطقه غیر مسکونی است که نام آن در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.این شهر در سال ۱۹۰۵ میلادی توسط شرکت مس (برادین) و با سرمایه گذاری فردی به نام (بارتون سویل) به عنوان مکانی برای استراحت و تجمع کارگران بنا شد.

گفتنی است، سالانه بیش از ۴۰۰۰۰۰ متریک تن مس در مسافت ۲۴۰۰ کیلومتری تونل های کوه آند تولید می شد.
در این شهر، هیچ منطقه مسطحی وجود ندارد. از این روی، فقط پله ها هستند که نقاط مختلف آن را به هم وصل می کنند. در نیمه دوم قرن بیستم  ۱۵۰۰۰ نفر در این شهر زندگی می کردند. اما با پایان دهه شصت میلادی همه چیز تغییر کرد.در سال ۱۹۶۷ شرکت مس ( Kennecott )  مالکیت نیمی از دارایی خود را به دولت شیلی اعطا كرد و پس از گذشت چهار سال، صنعت تولید مس در شیلی ملی شد و شرکت نامبرده به زیر مجموعه آن تبدیل شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :