کد خبر: ۱۰۳۲۸۴

مانند نقاشی و مجسمه سازی، ساختمان ها نیز میتوانند از آثار زیبای هنری به حساب آیند. از معماران بزرگی خواسته شد تا یک ساختمان را نام ببرند

مانند نقاشی و مجسمه سازی، ساختمان ها نیز میتوانند از آثار زیبای هنری به حساب آیند. از معماران بزرگی خواسته شد تا یک ساختمان را نام ببرند که با دیدن آن نگاهشان به دنیای معماری تغییر کرد و یا شروعی برای کار آنها شد. در این مطلب با ساختمان هایی با نمای منحصر بفرد و طراحی نفس گیر در اطراف جهان آشنا میشویم.
 
پارتنون در آتن، یونان
 
معماری ، بناهای دیدنی

تارا ایمانی میگوید: "این فرم معماری زیبایی ناب است. ستون های قرنتسی (قرنتس: شهری باستانی)، ستون هایی با انحنای جزئی برای اطمینان از باریک نبودن ستون ها از نمای دور، قرار گرفتن این بنا بر روی یک تپه، همه اینا به ما الفبای معماری را نشان میدهد که ما میتوانیم امروزه برای بهبود کارمان از آن استفاده کنیم." ایمانی معمار موسس "طراحی تارا ایمانی" است.
 
 
کنگره ملی برزیل در برازیلیا
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
جولیا دونوهو، مدیر و رییس پروژه در شرکت طراحی و توسعه Equinox در مورد اینا بنا میگوید: "در سال 1974، پدر من که دانشمند بود، خانواده را برای دیدن شهر جدید برازیلیا به آنجا برد. برازیلیا تخیل جهان را نشان میدهد. شکل این شهر یه سبک معماری کوبیسم، مانند هواپیمایی است که خانه های مسکونی بال مانند با پَر پوشیده شده اند و بدنه آن با سفارتخانه ها و ساختمان های دولتی و نهادهای فرهنگی و یک خانه از خدا کامل شده است.
 
 
موزه هنر سائوپولو، برزیل
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
مدیر پروژه گروه DLR، دامارایس هلینگورث میگوید: "شجاعت است! در سال 1968 طراحی شده و از بتن و شیشه ساخته شده است. بدنه اصلی از دو ستون آویزان است که فقط در یک سمت آن را لمس میکنید. من همچنین این واقعیت را که این بنا توسط یک خانم طراحی شده است را دوست دارم."
 
 
معبد شهر ممنوعه در پکن، چین
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
رزا شنگ میگوید: "مقیاس این بنا، طول عمر طراحی، ساختار پیچیده و در عین حال فرم ساده آن شگفت انگیز است. پدربزرگ من توضیح داده است که معماری معنی فراتر از یک طول را دارد. این یک طراحی برای زمان حال است که فرهنگی برای کل تمدن به حساب می آید." شنگ معمار ارشد در شرکت Bohlin Cywinski Jackson است.
 
 
بنایی از نوآوری، علم و تکنولوژی در دانشگاه پلی تکنیک فلوریدا در Lakeland، آمریکا
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
ماریکا مک کیل مدیر استودیو MM میگوید: "زمانیکه من برای سانتیاگو کالاتراوا کار میکردم، بخشی از تیم تهیه پروژه فضای باز دانشگاه پلی تکنیک فلوریدا بودم. نه تنها عاشق طراحی نوآورانه، عالمانه و مدرن این بنا هستم، بلکه احساس میکنم یک ارتباط واقعی بین من و  این پروژه و جامعه لینکلند وجود دارد. پدر من در این مکان بزرگ شده و من برای ملاقات خانواده ام به لینکلند میایم."
 
 
کاخ هوبرتوس در آمستردام، هلند
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
رندی دچ مدیر Deutsch Insights و استاد معماری در دانشگاه ایلینوی درمورد این ساختمان میگوید: "برای این موسسه که مادران مجرد را براساس برابری میپذیرد و از آنها محافظت میکند، ساختمان ترکیبی متعادل از سرزنده بودن و وقار است. یک پروژه رنگارنگ از جنس فولاد، شیشه  و بتن است که با این وجود در نگاه همسایگان سنتی تر و باسابقه تر خود مورد احترام است."
 
 
ساختمان امپایر استیت در نیویورک، آمریکا
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
ویلیام جی مارتین بنیانگذار  بنیاد معماری WJW میگوید: "من از زمانیکه 6 ساله بودم میخواستم یک معمار شوم، این ساختمان یکی از دلایل آن بود. پدر و مادر من، ما را با ماشین به سمت پایین (جاده ی ریور) و بلوار شرقی (نیوجرسی) می آوردند و من در صندلی عقب ماشین با نمای گسترده ای از منهتن داشتم. آنتن قرار گرفته در بالای نما، با اجازه استفاده میلیون ها نفر از امکاناتش، به ارزش ساختمان افزوده است.
 
 
موزه هنرهای معاصر نیتئوری (MAC) در ریو دو ژانیرو، برزیل
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
بنای مک در آب معلق مانده است. یک مجموعه ساده از خطوط و منحنی ها با الهام از گل های در حال رشد در چشم انداز ریو دو ژانیرو. پیتر اکسلی استاد در موسسه هنر شیکاگو و موسس "معماری سرگرم کننده است" در مورد این ساختمان میگوید: "خطوط پهن و زیبای صورتی مسیر ورود به ساختمان را نشان میدهد که جذاب ترین نوع ورود به هر ساختمانی است؛ بی تکلف و شاعرانه."
 
 
کلیسای نور در اوزاکا، ژاپن
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
فرانک کونیها مدیرعامل موسسه معماری و طراحی FC3 میگوید: "تادائو آندو (معمار بنا) قادر به ایجاد فضاهای زیبا با تجسم حضور یکپارچه، وسیع و اشکال ساده با بازی جذابی از نور است که در طول روز رقص نور به نظر میرسد. فرم های کشیده و سنگین و فضای باز محیط، تجربه جادویی منحصر به فردی ایجاد کرده است.
 
 
انترپرایز سنتر در دانشگاه آنجلینای شرقی در نوریچ، انگلستان
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
"این مرکز ترکیبی از معماری بی نظیر و طراحی پایدار است. هچنین وجود او در محوطه دانشگاه، نماد ساختمان هایی است که در عصر خود مرزها را جابجا کرده اند." این نظر بن آدم-اسمیت معمار بریتانیایی و موسس بنیاد " House Planning Hel" در مورد انترپرایز سنتر بود.
 
 
کاسا میلا در بارسلونا، اسپانیا
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
کلارک مانوس مدیرعامل شرکت معماری "هلر مانوس" و رئیس سابق موسسه معماری آمریکا در مورد این بنا میگوید: "کاسا میلا پرجنب و جوش، غنی و لذت بخش با یک شخصیت مسکونی شهری گرانبهاست"
 
 
موزه هنر کیمبل در فورث ورث، تگزاس
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
باب بورسن مدیر شرکت معماری Malone Maxwell Borson میگوید: "در سال 1974 کامل شد، این دوباره تعریف کرد که چگونه موزه و گالری های هنری از روشنایی طبیعی روز استفاده میکنند و واقعا یک شاهکار مدرن است."
 
 
فالینگ واتر در میل ران، پنسیلوانیا
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
"صفحه سخت از بالکن معلق بنا، اشکال مدرن ناب را در قلب جنگا قرار داده است. مهمتر از این، چیزی از این ساختمان که مورد علاقه من در تمام دوران بوده است و در هیچ عکس نمایان نیست: جاده ورود به این خانه است. شما به یک جاده باریک خارج شهری میرسید، به سمت مکان بنا میپیچید و در پایان نمایی از خانه را در فاصله مشاهده میکنید." نظر بروس ترنر معمار شاغل در نیوجرسی بود.
 
 
موزه بنیاد بانز در فیلادلفیا، پنسیلوانیا
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
لی کیلیست بنیانگذار معماری و طراحی کیلیستی میگوید: "این بنا بسیار نام آشناست و مانند یک آهنگ در رادیو که زیاد پخش میشود، در موردش تبلیغ شده است، اما من به شخصه واقعاً از آن الهام گرفته ام"
 
 
عبادتگاه رونشام در فرانسه
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
جاناتان آر. براون عضو ارشد معماری و طراحی شهری JHP میگوید: "این بنا شجاعانه، نوآورانه، با نگاه به آینده ایستاده است، درحالیکه به جایگاه خود و گذشته احترام میگذارد."
 
 
کتابخانه سنت-ژنویو در پاریس، فرانسه
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
جرد بنکس معمار شرکت معماری Shoegnome میگوید: "در سال 1850 کامل شد، این ساختمان یک جعبه جواهر جادویی است. سنگ خاکستری بیرونی، فضای پرنور اتاق مطالعه را که متشکل از دو گنبد هلالی است را مخفی کرده است."
 
 
موسسه مطالعات زیست شناسی سالک در لاهویا، کالیفرنیا
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
کلارک مانوس میگوید: "به طرز جادیی دو محل را یکپارچه کرده در حالی که الهام بخش اکتشافات علمی است."
 
 
اقامتگاه " Sheats Goldstein" در لس آنجلس، کالیفرنیا
 
معماری ، بناهای دیدنی
 
اوان تراکسل طراح ارشد پروژه در شرکت معماری HMC میگوید: "برای بسیاری به عنوان "خانه لبوفسکی بزرگ" شناخته شده است. یکی از آن مکان هاییست که با دیدن جسارت تخیل در طراحی آن خشکتان میزند."
 
 
مرکز پرواز فرودگاه JKF در نیویورک
 
معماری ، بناهای دیدنی

جوزف ای.دیوید معمار اهل نیوجرسی میگوید: "قبل از دوره کامپیوترها و دهه ها جلوتر از زمان خود طراحی شده است. ساختمان با استفاده از بتن و شیشه برای ایجاد شور و هیجان و اشتیاق برای پرواز ساخته شده است. در هر نما و هر زاویه ای، چیز جدیدی برای تحسین وجود دارد. پس از گذشت 50 سال از افتتاح آن، من هنوزم احساس میکنم این بنا از آینده است


منبع :وب‌سایت سخت افرار
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
به اشتراک بگذارید :